Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

2014-2015 Sezonu 3. Hafta 29 Ağustos - 4 Eylül  2014 tarihleri arasında oynanacak futbol Maçları Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İL HAKEM KURULU

3. Hafta.xls                      3. Hafta.pdf

Derneğimiz Yönetim Kurulu’nun girişimi ve Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Merkez Genel Sekreteri Sayın Osman Avcı’nın desteği ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğünden tüm Üyelerimize ve HİF Hakemlerimize Şort T-Shirt, Eşofman Takımı, yağmurluk, çorap ve çantadan oluşan malzeme seti temin edilmiştir. Malzemelerin temininde bizlere Destek veren başta İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş’a, İBB Gençlik ve Spor Şube Müdürü Sayın Osman Avcı’ya, İBB Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü Personeli ve İstanbul Ulusal Hakemi Sayın Kürşat Filiz’e, Hakemin Sesi imtiyaz sahibi Sayın Ercan Durna’ya Ankara Hakem ve Gözlemcileri adına sonsuz şükranlarımızı sunarız. 
 
 
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

İl Hakemlerimizden Sayın Seçkin SALAR evlendi. Genç çifti candan kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat geçirmelerini dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

2014-2015 Sezonu 2. Hafta 21- 28 Ağustos 2014 tarihleri arasında oynanacak futbol Maçları Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İL HAKEM KURULU

2. Hafta.xls                      2. Hafta.pdf

Derneğimizin Faks Numarası Değişmiştir. Yeni Faks numaramız; 0 312 911 03 42 olmuştur. Tüm Üyelerimize Duyurulur.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

İl Hakemlerimizden Sayın Sadık Onur KARAÇAM, Çiğdem MERCAN ile hayatlarını 23 Ağustos 2014 Cumartesi günü saat: 19.00 da birleştirecekler. Genç çifti candan kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat geçirmelerini dileriz.

Adres: Çamlıbahçe Restaurant: Ahi Evren Mah. Çatalca Sok. No: 27 Sincan/ ANKARA 

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

İl Hakemlerimizden Hamdi ALITKAN baba oldu. Seda & Hamdi çifttini candan kutlar, Zeynep isimli bebeğimize ve ailesine sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir ömür dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Üyelerimizden Ulusal Gözlemcimiz Sayın Adem AYDIN geçirdiği rahatsızlık sonucu Bayındır Tıp Merkezi Kardiyoloji bölümüne yatırılmıştır. Kendisine geçmiş olsun ve acil şifalar dileriz.

Adem AYDIN Cep Tel: 0 532 456 16 57

TFFHGD ANKARA ŞUBE YÖNETİMİ                     ANKARA İL HAKEM KURULU 

UEFA Gözlemcimiz Sayın Murat Ilgaz, Rusya'nın Dinamo Moskova ile Kıbrıs Rum Kesimi'nin AC Omonia kulüpleri arasında 21 Ağustos 2014 tarihinde oynanacak UEFA Avrupa Ligi Playoff Turu maçında hakem gözlemcisi olarak görev alacak.

Khimki Arena'da oynanacak karşılaşma yerel saatle 17:30'da başlayacak.  Kendisine başarılar dileriz.

 

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ              ANKARA İL HAKEM KURULU

Eski futbol hakemlerinden, 1981-1984 tarihleri arasında TFF Hakem İşleri Müdürlüğü yapan Ertuğrul Aybay vefat etti. Aybay'ın cenazesi 20 Ağustos 2014 Çarşamba günü Balıkesir Akçay'da toprağa verilecek. Merhum Ertuğrul Aybay'a Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

EĞİTİM DUYURULARI

UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın hakemlere uyguladığı “Yo-Yo Intermittent Recovery Test” iki ayrı kategoride...
The YoYo Fitness Test
The YoYo Fitness Test
Video İçin Tıklayınız.  
YoYo Sunumu
YoYo Sunumu
Yo-yo Sunumunu indirmek için TIKLAYINIZ
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel Seminer Görüntülerine https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara adresinden...

GEÇMİŞ DUYURULAR

İş Arayanların Dikkatine
İş Arayanların Dikkatine
  Üyelerimizin Dikkatine; Bilim İlaç, şirketine; 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşını...
Hakemlerin Şampiyonluk...
Hakemlerin Şampiyonluk...
  13 Haziran 2013 Perşembe günü saat: 20.00 de Buda mı Gol Değil ve Bülbülspor arasında...
GÖNÜLLÜ YARDIMCI OLAN ÜYELERİMİZ
  • Hatırlatmalar
  • Ankaradaki Parklar
  • Sahalar
  • Hakemliğin Tarihçesi
  • Ödüllerimiz

DUYURU

Seminer Duyurusu; 

Merkez Hakem Kurulu, Ulusal Eğitim Kurulu tarafından organize edilen Sezon Başı Eğitim Semineri, 17 Ağustos 2014 Pazar günü saat: 13: 30- 17: 00 arası  ' da Gençlik Parkı içinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek Konferans salonunda yapılacaktır. Ulusal, Bölgesel Gözlemcilerimiz ile Ulusal Hakem, Ulusal Yardımcı Hakem, Bölgesel Hakem, Kadın Klasman Hakem, Kadın Klasman Yardımcı Hakem, Bölgesel Yardımcı Hakemlerin katılımı zorunludur.

 

Atletik Test Duyurusu; 

2014- 2015 Sezonu 3. Bölge Atletik Test Koşuları  17 Ağustos 2014 Pazar günü saat 18. 00' da Gazi Üniversitesi spor kompleksinde yapılacaktır. 

Tüm Klasman Hakemlerimize Duyurulur.

 

İL HAKEM KURULU

ZiYARETÇİ DEFTERİ

 

 

Akyurt Futbol Sahası

Altındağ Futbol Sahası

19 Mayıs 1 Nolu Sahası

19 Mayıs 2 Nolu Sahası

Ayaş Futbol Sahası

Bala Futbol Sahası

Beypazarı Futbol Sahası

Çamlıdere Futbol Sahası

Cebeci İnönü Sahası

Anıttepe Avni Bulduk Sahası

Çubuk Futbol Sahası

Haymana Futbol Sahası

Kalecik Futbol Sahası

Kazan Futbol Sahası

Kızılcahamam Futbol Sahası

Nallıhan Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Pursaklar Futbol Sahası

Şereflikoçhisar Futbol Sahası

Yenimahalle Hasan Doğan Futbol Sahası

Sincan Futbol Sahası

Batıkent Futbol Sahası

 

 

TÜRKİYE'DE FUTBOL HAKEMLİĞİ

Türkiye'de ilk futbol oynayanlar aynı zamanda ilk hakemlerde olmuşlardır. Önceleri, kendi takımının maçı olmayan futbolcular, diğer takımlar arasındaki maçlarda hakemlik yaparken, zaman ilerledikçe hakemler de mümkün mertebe eski ünlü futbolcular arasından seçilmeye başlamıştı.

 

Sürekli olarak hakemlik yapan ilk kişi; Türkiye'de futbolu ilk oynayanlardan biri olan ve aynı zamanda İstanbul Ligi'ni de kuran kişi olarak tanınan İngiliz James Lafontaine'dir. Onu kısa aralıklarla Kadıköy takımının eski sağ açığı Kinon ile Rum Elpis takının kalecisi Vasiliadis efendiler izlemişlerdir. Futbol hakemi olarak adı tespit edilen ilk Türk, 1907 yılında Kadıköy ile Moda takımları arasındaki zorlu ve iddialı lig maçını yönetmiş olan Fuad Hüsnü Kayacan'dır. Aynı zamanda "İlk Türk Futbolcusu" olmakla maruf Fuad Hüsnü Kayacan'ı çok geçmeden diğer Türk hakemleri izlemişlerdi. Bunlar da Galatasaraylı Ali Sami Yen, Altınordulu Raşit Aydınoğlu, Fenerbahçeli Nasuhi Esat Baydar, Said Selahattin Cihanoğlu ve Galip Kulaksızoğlu beylerdi.

Content 7

Sitemiz için Internet Explorer 9.0 veya üstü bir tarayıcı kullanmanız önerilir. Eğer tarayıcı sürümünüz daha eski ise lütfen tıklayın.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Resmi İnternet Sitesi © Copyright 2010 BABAGİRAY