Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

Tüm Üyelerimizin Dikkatine;
Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla Türkiye'de tüm yurtta saatler, Bu gece 29 Mart Pazar günü saat 03.00'ten itibaren 1 saat ileri alınacak. 
 
TFFHGD Ankara Şubesi
 

29 Mart 2015 Pazar Günü Yenimahalle Hasan Doğan Sahasında Saat 10:30 ’de hacettepe Gölbaşı U 16 Ligi ve  Saat 12:30’ da  Ormanspor Ankara Üniversitesi 2U19 LİGİ MÜSABAKALARI İnternetten CANLI YAYINLANACAKTIR.

Bu heyecana ortak olmak için

https://www.youtube.com/channel/UCFbbfl042MHNUNttAGlEOlA

adresinde buluşalım.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Ankara Amatör Disiplin Kurulu kararları açıklandı.

Disiplin Kararları Aşağıdaki Ektedir.
 
 
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Ulusal Eğitim Kurulu tarafından organize edilen Mart ayı eğitim semineri 30 Mart 2015 Pazartesi günü Saat:18:30 da Ankara Ticaret Odası Meclis Salonunda yapılacaktır. Seminere, Ulusal, Bölgesel, İl Gözlemcileri ile Ulusal, Bölgesel, Kadın Klasman hakemleri ve Ulusal, Bölgesel, Kadın Yardımcı hakemleri ile İl hakemlerinin katılımı zorunludur. HİF ve Aday hakemlerin semineri ise; 6 Nisan 2015 Pazartesi günü saat 18:30 da Spor Yazarları Derneği Konferans Salonunda yapılacaktır. 

İL HAKEM KURULU

2014-2015 Sezonu 33. Hafta 26 Mart 2 Nisan 2015 tarihleri arasında oynanacak Futbol Maçları ve Okul Maçları Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İL HAKEM KURULU

33. Hafta.xls

Çalıştığı kurumdan emekli olarak Eskişehir’e yerleşen ve gözlemciliğe bu şehirde devam edecek olan Mehmet Saim ULUTAN ilimizden ayrılmıştır. Kendisinin veda mesajını sizlerle paylaşıyoruz. 

VEDA MESAJI:

Uzun yıllar severek ve gururla hizmet ettiğim Ankara hakemliğine veda ediyorum. Gerek hakemliğim gerekse gözlemciliğim süresince bana destek olan tüm hakem  ve gözlemci hocalarım ve abilerime sonsuz teşekkür ederim.  M. Saim ULUTAN 

Kendisine sağlıklı ve mutluluklarla dolu bir yaşam geçirmesini dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ               ANKARA İL HAKEM KURULU

UEFA gözlemcimiz Sayın Murat Ilgaz, 28 Mart Cumartesi günü İsrail ile Galler arasında oynanacak UEFA 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Grubu karşılaşmasında hakem gözlemcisi olarak görev alacak.

İsrail'in Hayfa şehrindeki Itztadion Sammy Ofer'da oynanacak karşılaşma TSİ 19.00'da başlayacak.Kendisine başarılar dileriz.

 

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ              ANKARA İL HAKEM KURULU

Eski Üyelerimizden Özgür ÖNCÜ baba oldu. Özgür Eda  ÖNCÜ çiftini candan kutlar, ECE bebeğimize ve ailesine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Eski Üyelerimizden Mehmet DEMİREL baba oldu. Mehmet Seher DEMİREL çiftini candan kutlar, TAHA bebeğimize ve ailesine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

23 Mart 2015 Pazartesi günü saat 20:00’da Bilkent Rollhouse’da Hasan AKYÜZ Bowling Turnuvasını üyelerimiz ve ailelerinin katılımıyla tamamladık. Kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı organizasyonda katılımcılar keyifli zaman geçirirken, birbirleriyle de dostça yarışma imkanı buldular. Yapılan puanlama sonunda birinci olan takıma kupanın yanında Armada Rollhouse’da Lasertag oyunu hediye edildi. Turnuva sonunda En Skorer Kadın Oyuncu kupası Seda KEÇELİOĞLU'na, En Skorer Erkek Oyuncu kupası İl Hakem Kurulu Üyemiz Selçuk YILMAZ'a verilirken, şampiyonluğa da açık ara farkla Bülent GÜNEN, Selçuk YILMAZ, Mehmet Emre ATASOY, Mehmet KOÇAK ve Gürcan HASOVA'dan oluşan takım ulaştı. Takım şampiyonluk kupası AKYÜZ ailesine şampiyon takım tarafından günün anısı olarak hediye edildi.

Turnuvamıza katılımlarından dolayı AKYÜZ Ailesine, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhan BAŞOĞLU’na, Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili ve 3. Bölge Sorumlumuz Metin TOKAT’a, Merkez Hakem Kurulu Eski Üyelerinden Seyfi GÖZAYDIN’a, Bölgesel Hakem Kurulu Üyesi Ümit ÜNAL’a, İl Hakem Kurulu Başkanı Celal MUTLU’ya, Gençlik Hizmetleri ve Spor Altındağ İlçe Müdürü Abdullah AYAR'a teşekkürlerimizi sunarız.

Ayrıca her türlü etkinliklerde bizleri yalnız bırakmayan tüm üyelerimiz, aileleri ve dostlarımıza da gönülden teşekkürlerimizi sunar, yepyeni etkinliklerde tekrar buluşmak dileriz.

Tüm resimler  https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara sayfasında

 

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

 

 

EĞİTİM DUYURULARI

Basına Yansıyan Sezon...
Basına Yansıyan Sezon...
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ 2014/2015 sezon açılışımız basında geniş yer buldu. Basında çıkan haberleri...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın hakemlere uyguladığı “Yo-Yo Intermittent Recovery Test” iki ayrı kategoride...
The YoYo Fitness Test
The YoYo Fitness Test
Video İçin Tıklayınız.  
YoYo Sunumu
YoYo Sunumu
Yo-yo Sunumunu indirmek için TIKLAYINIZ
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel Seminer Görüntülerine https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara adresinden...

GEÇMİŞ DUYURULAR

İş Arayanların Dikkatine
İş Arayanların Dikkatine
  Üyelerimizin Dikkatine; Bilim İlaç, şirketine; 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşını...
Hakemlerin Şampiyonluk...
Hakemlerin Şampiyonluk...
  13 Haziran 2013 Perşembe günü saat: 20.00 de Buda mı Gol Değil ve Bülbülspor arasında...
GÖNÜLLÜ YARDIMCI OLAN ÜYELERİMİZ
  • Hatırlatmalar
  • Ankaradaki Parklar
  • Sahalar
  • Hakemliğin Tarihçesi
  • Ödüllerimiz

DUYURU

4 Mart 2015 Çarşamba saat 19:00 ‘da Altındağ Tiyatro salonunda "Yeşilçam” adlı oyunu izlemeye gidiyoruz. Gelmek isteyen üyelerimizin taleplerini en geç 3 Mart 2015 Salı günü saat: 18:00 ' e kadar Dernek müdürüne veya   bilgi@ankara-tffhgd.org.tr adresine mail bildirmeleri gerekmektedir.
 
Ücret 8 TL 
 

Aşık olduğu film aktrisine ulaşabilmek için kendi filmini çekmeye karar veren Arif, bunun için gereken tecrübe ve paraya sahip değildir. Ancak şansı yaver gider ve çekimlere başlar. Ta ki “film hayallerine postallar giydirene” dek!

Altındağ Tiyatrosu Adres:   Plevne Mah. Babür Cad. No:40 ALTINDAĞ / ANKARA Tel : 0 (312) 316 59 02

ZiYARETÇİ DEFTERİ

 

 

Akyurt Futbol Sahası

Altındağ Futbol Sahası

19 Mayıs 1 Nolu Sahası

19 Mayıs 2 Nolu Sahası

Ayaş Futbol Sahası

Bala Futbol Sahası

Beypazarı Futbol Sahası

Çamlıdere Futbol Sahası

Cebeci İnönü Sahası

Anıttepe Avni Bulduk Sahası

Çubuk Futbol Sahası

Haymana Futbol Sahası

Kalecik Futbol Sahası

Kazan Futbol Sahası

Kızılcahamam Futbol Sahası

Nallıhan Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Pursaklar Futbol Sahası

Şereflikoçhisar Futbol Sahası

Yenimahalle Hasan Doğan Futbol Sahası

Sincan Futbol Sahası

Batıkent Futbol Sahası

 

 

TÜRKİYE'DE FUTBOL HAKEMLİĞİ

Türkiye'de ilk futbol oynayanlar aynı zamanda ilk hakemlerde olmuşlardır. Önceleri, kendi takımının maçı olmayan futbolcular, diğer takımlar arasındaki maçlarda hakemlik yaparken, zaman ilerledikçe hakemler de mümkün mertebe eski ünlü futbolcular arasından seçilmeye başlamıştı.

 

Sürekli olarak hakemlik yapan ilk kişi; Türkiye'de futbolu ilk oynayanlardan biri olan ve aynı zamanda İstanbul Ligi'ni de kuran kişi olarak tanınan İngiliz James Lafontaine'dir. Onu kısa aralıklarla Kadıköy takımının eski sağ açığı Kinon ile Rum Elpis takının kalecisi Vasiliadis efendiler izlemişlerdir. Futbol hakemi olarak adı tespit edilen ilk Türk, 1907 yılında Kadıköy ile Moda takımları arasındaki zorlu ve iddialı lig maçını yönetmiş olan Fuad Hüsnü Kayacan'dır. Aynı zamanda "İlk Türk Futbolcusu" olmakla maruf Fuad Hüsnü Kayacan'ı çok geçmeden diğer Türk hakemleri izlemişlerdi. Bunlar da Galatasaraylı Ali Sami Yen, Altınordulu Raşit Aydınoğlu, Fenerbahçeli Nasuhi Esat Baydar, Said Selahattin Cihanoğlu ve Galip Kulaksızoğlu beylerdi.

Content 7

Sitemiz için Internet Explorer 9.0 veya üstü bir tarayıcı kullanmanız önerilir. Eğer tarayıcı sürümünüz daha eski ise lütfen tıklayın.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Resmi İnternet Sitesi © Copyright 2010 BABAGİRAY