Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

UEFA gözlemcimiz Sayın Murat Ilgaz, UEFA Avrupa U19 Şampiyonası finallerinde hakem gözlemcisi olarak görev alacak. 6-19 Temmuz tarihleri arasında Yunanistan'da düzenlenecek finallerde 8 ülke mücadele edecek. Kendisine başarılar dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ              ANKARA İL HAKEM KURULU

2014-2015 Sezonu Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Genç Kızlar müsabakalarının bir bölümü TFF tarafından iptal edildiği için revize edilmiş bültenin son şekli Ek'tedir. Konu ile ilgili talimat Hakem soyunma odalarına asılmıştır. Başarılar dileriz.
 
İL HAKEM KURULU

 

46. Hafta.xls

FIFA kokartlı hakemlerimizden Ali Palabıyık, Azerbaycan'ın Netfçi ile Karadağ'ın Mladost Podgorica takımları arasında 2 Temmuz 2015 Perşembe günü oynanacak UEFA Avrupa Ligi 1. Ön Eleme Turu ilk karşılaşmasını yönetecek.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Bakcell Arena'da TSİ 19.00'da başlayacak karşılaşmada Palabıyık'ın yardımcılıklarını Cem Satman ile Ceyhun Sesigüzel yapacak. Hakan Ceylan ise müsabakanın dördüncü hakemi olacak.

Ali PALABIYIK ve ekibine başarılar dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ              ANKARA İL HAKEM KURULU

Üyelerimizden UEFA Gözlemcimiz Sayın Zihni Aksoy, Danimarka'nın Brondby kentindeki Brondby Stadyumu'nda 2 Temmuz 2015 Perşembe günü TSİ 20.00'de başlayacak Brondby (Danimarka) - Juvenes/Dogana (San Marino) müsabakasında görev alacak. Kendisine başarılar dileriz.

 

 

TFFHGD ANKARA ŞUBE YÖNETİMİ             ANKARA İL HAKEM KURULU

2-3 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılması planlanan Üst Klasman Hakem, Yardımcı Hakem ve Gözlemci Kursları, 10 Temmuz 2015 Cuma gününe, hakem klasmanlarının açıklanması ise 22 Temmuz 2015 Çarşamba gününe ertelendi.

Türkiye Futbol Federasyonu

 

Üyelerimize özel indirim; 

Özel Us Kolej’i olarak, 2015 – 2016 Eğitim Öğretim yılı için okul öncesi, ilkokul ve ortaokul çağında olan Türkiye Hakem ve Gözlemciler Derneği mensupları ve yakınlarına özel yapılandırdığımız teklif ekte bilginize sunulmuştur. 

Kampanyadan yararlanmak isteyen üyelerimiz; dernek müdürlüğüne isim yazdırmaları yada bilgi@ankara-tffhgd.org.tr mail adresine bildirmeleri gerekmektedir. 
 
Özel US Koleji Adres: Yaşamkent Mahallesi 2432. Caddesi 3038. Sokak No:2 Çayyolu Ankara
 
Tel:  0312 241 11 60 – 0530 108 69 10 
 
Web sitesi:       www.usakademi.com.tr
 
 
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ YÖNETİMİ

Amatör Müsabaka ücretleri üyelerimizin hesaplarına yatırılmıştır. Hakem ve gözlemcilerimize Duyurulur.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

25 Haziran 2015 Perşembe günü TRT Orkut Stüdyosunda çekimleri gerçekleştirilen İyi Orta Gol Getirir isimli spor programına, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanımız Dr. Abdurrahman Arıcı ve MHK Eski Üyemiz Seyfi Gözaydın konuk olarak katıldılar. Eğlenceli sohbetlerin ve anıların paylaşıldığı yayına bizler de seyirci olarak katkı sunduk.

TFFHGD ANKARA Şubesi

 

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi ve Ankara İl Hakem Kurulu'nun ortaklaşa düzenlediği organizasyon ile 2014-2015 Futbol Sezonunu tamamladık. İl hakemliğine terfi eden 71 hakemin Kokart Töreninin ardından Celal Türk Futbol Turnuvası’nın Finali ve 3’lük-4’lük maçı ile Sky Sport Center’daki heyecan devam etti. Organizasyonumuz Pool Pub’ta gerçekleştirilen Barbekü Partisi ile son buldu.

Bu coşkulu günde Merkez Hakem Kurulu Başkanvekili ve 3.Bölge Sorumlumuz Sayın Metin Tokat, Ankara ASKF Başkanı Sayın Murat Kandazoğlu, Futbol İl Temsilcisi Sayın Mustafa Yıldız, TÜFAD Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mete Işık, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ali Temiz, BHK Kurulu Üyelerimiz Sayın Ferhat Gündoğdu ve Sayın Ümit Ünal, İHK Kurulu Başkanımız Sayın Celal Mutlu ve Yönetim Kurulu, TFFHGD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Bekir Öcal, TFFHGD Ankara Şubesi Başkanımız Sayın Özgüç Türkalp, TFFHGD Ankara Şubesi Başkanvekilimiz Sayın M.İlker Coşkun ve Yönetim Kurulu, ÜKH Sayın Serkan Tokat ve ÜKYH’leri, Duayen hocalarımız Sayın Talat Tokat, MHK Eski Başkanı Sayın Bülent Yavuz, MHK Eski Üyelerimiz Sayın Zihni Aksoy, Sayın Ali Kunak, Sayın Mekki Keskin, Sayın Sürhat Müniroğlu, Bölgesel Eğitimcimiz Sayın Bülent Günen, Federasyon Temsilcileri, çok sayıda davetli ve değerli basın mensupları yer aldı.

Türkalp: Yeni Çakırlar, Aydınuslar, Yıldırımlar geliyor

Açılış konuşmasını yapan TFFHGD Ankara Şubesi Başkanı Sayın Özgüç Türkalp, hakemlerin kokartlarını ter döktükleri alanda takmanın anlamlı olacağını düşündüklerini bu sebeple tören için futbol sahasını tercih ettiklerini söyledi. Bu hakemlerin arasından geleceğin Cüneyt Çakırları, Fırat Aydınusları, Bülent Yıldırımları çıkabileceğini, bunun daha iyi tesisler ile gerçekleşeceğini ve bu konuda ilgililerden destek beklediklerini ifade etti.

Tokat: Ankara için başarılı bir sezon oldu

MHK Başkanvekili ve 3. Bölge Sorumlusu Sayın Metin Tokat, sezon ortasında göreve geldiklerini, hem üzücü hem de sevinçli günlerin olduğunu bugün kokart takıp aramıza katılan genç arkadaşlar için çok sevinçli bir gün olduğunu dile getirdi. Genel anlamda Ankara hakemleri ve gözlemcilerinin iyi bir sezon geçirdiğini, hakemlerin iyi yönetildiğinde başarılarının artacağını söyledi.

Teşekkürler Aksoy, Keskin, Akabalı, Budak, Yılmaz ve Akgül

Yapılan konuşmalar sonrasında yaş haddinden gözlemcilik kariyerlerine nokta koyan Sayın M. Zihni Aksoy ve Sayın Mekki Keskin düzenlenen jübile ile kariyerlerini noktaladılar. Ayrıca Sayın Yılmaz Akabalı’ya İl Hakem Kurulunda verdiği hizmetlerden dolayı, hakemlik kariyerlerini noktalayan Bora Budak, Halil Ertan Yılmaz, M. Sinan Akgül’e ve camiamıza yaptığı hizmetlerinden ötürü teşekkür şiltleri verildi.

 

71 İsim İl Hakemi Oldu

Hakem Yemini eden 71 hakemimiz kokartlarını takarak İl Hakemliğine yükseldiler. Mutlulukları gözlerinden okunan hakemlerimize, camiamıza yıllarca birçok alanda hizmet etmiş duayenlerimizden Sayın Talat Tokat uğurlu tokatlarından attı.

 

 

Şampiyon ‘’Bağzı Şeyler Neden Olmuyor’’

 

Kokart töreninin ardından MHK Eski Üyesi Merhum Celal Türk anısına düzenlenen futbol turnuvasının finali ve 3.’lük 4.’lük maçları oynandı. Finalde Terminator FC’yi penaltı atışları sonunda malup eden ‘’Bağzı Şeyler Neden Olmuyor’’ takımı şampiyon olarak tamamladı. Final müsabakasında düdük çalan Zihni Aksoy ve 3.'lük 4.'lük maçını yöneten Mekki Keskin performanslarıyla gençlere taş çıkarttı. Bitiş düdüklerinin ardından Zihni Aksoy ve Mekki Keskin'i kucaklayan hakemler, hocalarını havaya atarak uğurladı.

Turnuvayı ilk dört sırada bitiren takımlar ve Turnuvanın Gol Kralı İsa Yaz, Cafer Kuştepe özel ödülünü Pool Pub'ta düzenlenen törenle aldılar. 2014-2015 Futbol Sezonununyorgunluğunu Barbekü Partisinde atan konuklar, samimi ortamda edilen sohbetlerle anılarını tazeleyip günü ve sezonu noktaladılar.    

İl hakemliğine terfi eden hakemlerimizi tebrik eder, sezon kapanışımızda aramızda olup güne renk katan tüm üyelerimiz, aileleri ve camiamızın güzide şahsiyetlerine teşekkür ederiz.

Tüm resimler:  https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara   sayfamızdadır.

 

 


 


 


 

 


 

 

 

 


 


 


 


 

TFFHGD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu   -  Ankara İl Hakem Kurulu

TRT de yayınlanacak olan bir spor programına 40 kişilik seyirci kontenjanı sağlanmıştır. Program 25.06.2015 Perşembe günü saat 18:00 de başlayacaktır. Seyirci olarak katılmak isteyen üyelerimizin  24.06.2015 Çarşamba günü saat:12:00 ye kadar dernek müdürümüz Sayın Akif Murat ERGÜNEY e başvurmaları gerekmektedir. Katılacak üyelerimizin en geç saat: 17:00 de TRT Orkun Stüdyolarında hazır bulunmaları gerekmektedir. 

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

EĞİTİM DUYURULARI

Basına Yansıyan Sezon...
Basına Yansıyan Sezon...
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ 2014/2015 sezon açılışımız basında geniş yer buldu. Basında çıkan haberleri...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın hakemlere uyguladığı “Yo-Yo Intermittent Recovery Test” iki ayrı kategoride...
The YoYo Fitness Test
The YoYo Fitness Test
Video İçin Tıklayınız.  
YoYo Sunumu
YoYo Sunumu
Yo-yo Sunumunu indirmek için TIKLAYINIZ
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel Seminer Görüntülerine https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara adresinden...

GEÇMİŞ DUYURULAR

İş Arayanların Dikkatine
İş Arayanların Dikkatine
  Üyelerimizin Dikkatine; Bilim İlaç, şirketine; 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşını...
Hakemlerin Şampiyonluk...
Hakemlerin Şampiyonluk...
  13 Haziran 2013 Perşembe günü saat: 20.00 de Buda mı Gol Değil ve Bülbülspor arasında...
GÖNÜLLÜ YARDIMCI OLAN ÜYELERİMİZ
  • Hatırlatmalar
  • Ankaradaki Parklar
  • Sahalar
  • Hakemliğin Tarihçesi
  • Ödüllerimiz

DUYURU

 
Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.
ZiYARETÇİ DEFTERİ

 

 

Akyurt Futbol Sahası

Altındağ Futbol Sahası

19 Mayıs 1 Nolu Sahası

19 Mayıs 2 Nolu Sahası

Ayaş Futbol Sahası

Bala Futbol Sahası

Beypazarı Futbol Sahası

Çamlıdere Futbol Sahası

Cebeci İnönü Sahası

Anıttepe Avni Bulduk Sahası

Çubuk Futbol Sahası

Haymana Futbol Sahası

Kalecik Futbol Sahası

Kazan Futbol Sahası

Kızılcahamam Futbol Sahası

Nallıhan Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Pursaklar Futbol Sahası

Şereflikoçhisar Futbol Sahası

Yenimahalle Hasan Doğan Futbol Sahası

Sincan Futbol Sahası

Batıkent Futbol Sahası

 

 

TÜRKİYE'DE FUTBOL HAKEMLİĞİ

Türkiye'de ilk futbol oynayanlar aynı zamanda ilk hakemlerde olmuşlardır. Önceleri, kendi takımının maçı olmayan futbolcular, diğer takımlar arasındaki maçlarda hakemlik yaparken, zaman ilerledikçe hakemler de mümkün mertebe eski ünlü futbolcular arasından seçilmeye başlamıştı.

 

Sürekli olarak hakemlik yapan ilk kişi; Türkiye'de futbolu ilk oynayanlardan biri olan ve aynı zamanda İstanbul Ligi'ni de kuran kişi olarak tanınan İngiliz James Lafontaine'dir. Onu kısa aralıklarla Kadıköy takımının eski sağ açığı Kinon ile Rum Elpis takının kalecisi Vasiliadis efendiler izlemişlerdir. Futbol hakemi olarak adı tespit edilen ilk Türk, 1907 yılında Kadıköy ile Moda takımları arasındaki zorlu ve iddialı lig maçını yönetmiş olan Fuad Hüsnü Kayacan'dır. Aynı zamanda "İlk Türk Futbolcusu" olmakla maruf Fuad Hüsnü Kayacan'ı çok geçmeden diğer Türk hakemleri izlemişlerdi. Bunlar da Galatasaraylı Ali Sami Yen, Altınordulu Raşit Aydınoğlu, Fenerbahçeli Nasuhi Esat Baydar, Said Selahattin Cihanoğlu ve Galip Kulaksızoğlu beylerdi.

Content 7

Sitemiz için Internet Explorer 9.0 veya üstü bir tarayıcı kullanmanız önerilir. Eğer tarayıcı sürümünüz daha eski ise lütfen tıklayın.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Resmi İnternet Sitesi © Copyright 2010 BABAGİRAY