Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

Üyelerimizden UEFA Gözlemcimiz ve MHK Üyemiz Zihni Aksoy,Galatasaray ile Borussia Dortmund arasında oynanacak UEFA Gençler Ligi müsabakasında hakem gözlemcisi olarak görev alacak.

Esenyurt Stadyumu'ndaki karşılaşma bugün oynanacak ve saat 14:00'te başlayacak. Kendisine başarılar dileriz.

 

TFFHGD ANKARA ŞUBE YÖNETİMİ             ANKARA İL HAKEM KURULU

Eski Üyelerimizden Antalya Bölgesi Üst Klasman Hakemlerinden S. Barış SAKA baba oldu. SAKA Ailesine ve Rüzgar Eren Bebeğimize ve ailesine sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir ömür dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şube Başkanlığı tarafından organize edilen ‘’2013-2014 SEZONUNUN EN CENTİLMEN AMATÖR TAKIMLARI’’ düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘’YILIN ENLERİ’’ ödül töreninde, 2013-2014 Sezonunda, Süper Amatör Lig, 1.Amatör Küme, 2.Amatör Küme, 1U19 ve 2U19 kategorilerinde en az sayıda sarı ve kırmızı kart gören Amatör takımlar şunlardır:

Süper Amatör Lig         : DEVLET TİYATROLARI

1.Küme                       : POLİS AKADEMİSİ

2.Küme                       : BAŞKENT SPORTİF

1U19                          : YENİMAHALLEGÜCÜ

2U19                          : ORMANSPOR

‘’2013-2014 SEZONUNUN EN CENTİLMEN AMATÖR TAKIMI’’ Ödülünü kazananlara şiltlerini Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu 3. Bölge Sorumlumuz Sayın Seyfi GÖZAYDIN, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Merkezi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Etem ATASOY, Ankara İl Hakem Kurulu Başkanı Sayın Celal MUTLU, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Başkan Vekili Sayın Mustafa İlker COŞKUN tarafından takdim edildi.

Bu anlamlı Ödülleri kazanan takımlarımızın önümüzdeki senelerde de aynı başarıyı göstermelerini umut ediyor, diğer Amatör takımlarımıza da FAİR PLAY ruhunu aşılayacağını temmeni ediyoruz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

Üyelerimizden Bölgesel Yardımcı Hakemimiz Fatih YEĞNİ baba oldu. Bebeğimize ve ailesine sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir ömür dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Amatör Spor Haftası nedeni ile 17 Ekim 2014 Cuma günü saat 14:00 de Anıtkabir’ de atamızın huzurundaydık. Anıtkabirdeki törene Ankara İl Hakem Kurulu Yönetim Kurulu Üyeleri , TFFHGD ANKARA Şube Başkanımız Sayın Özgüç TÜRKALP ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte çok sayıda hakem ve gözlemcilerimiz hazır bulundu. Anıtkabir Önünde yapılan saygı duruşunun ardından anı defterini imzaladı. 

 

17.10.2014

 

 

BASIN AÇIKLAMASI

 

 

Mensup oldukları camianın, kendilerine vermiş olduğu destek ile sahip oldukları koltuklarında kendi takımlarının menfaati için efor  sarf etmesi gereken kulüp başkanlarının oynanmayan bir müsabaka öncesinde bu tür demeçlerle hakemlerimizi baskı altına almaya çalışarak beklenti içerisine girme düşüncesi son derece çirkin bir davranış biçimidir. Hakemlerimizi bu ve benzeri açıklamalarla toplum önünde tartışılır bir noktaya taşımaya çalışan davranışları tüm Camia olarak şiddetle kınıyoruz.

 

Türk futbol tarihinin en köklü camialarından bir tanesi olan Galatasaray Spor Kulübü Başkanının yapmış olduğu açıklamaların hedefi olan üyemiz Cüneyt Çakır’ın gerek Dünya Kupası gerekse Avrupa Kupalarının değişik kategorilerinde müsabaka yöneten ve son derece başarılı olan bir hakem olmasının göz ardı edilmesi, son derece şaşırtıcı bir davranış olarak karşılanmıştır.

 

Bu düşüncelerle başta kulüp başkanları ve kulüp temsilcilerini hakem müessesine karşı daha duyarlı olmaya davet ediyor, kendi takımlarının menfaati için oynanacak olan müsabakaya motive olabilmek adına hedef saptırmadan kendi iç işleriyle uğraşmalarını tavsiye ediyoruz.

 

TFFHGD yönetimi olarak ana ilkemiz: Dürüstlük, İdealizm ve Dayanışma ruhudur. Bu ilkeler ışığında dürüstlüğüne, medeni kimliğine ve hakemliğine son derece güvendiğimiz üyemiz Sayın Cüneyt Çakır’ın ve diğer hakem ve gözlemcilerimizin haklarının, kararlı bir şekilde her türlü platformda savunulacağının bilinmesini kamuoyuna duyurmak isteriz.

 

 

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

 

 

 

                                       TFFHGD YÖNETİM KURULU

2014-2015 Sezonu 10. Hafta 16-23 Ekim 2014 tarihleri arasında oynanacak futbol Maçları Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İL HAKEM KURULU

 

 

10. Hafta.xls                      10. Hafta.pdf

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanlığınca ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında 81 ilde 10 branşta kutlanacak olan amatör spor haftası 13 Ekim'de başladı.

Bizde Ankara Hakemleri ve Gözlemcileri olarak 17 Ekim 2014 Cuma günü saat: 14.00 de Anıtkabir' de olacağız. Tüm üyelerimizin katılımı ve koyu renk takım elbise giyilmesi zorunludur.

 

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ                          ANKARA İL HAKEM KURULU  

Kartepe İlçesi Balaban Köyü bölgesinde helikopter kazasında şehit olan askerlerimize ve Bingöl ’de silahlı saldırı sonucu şehit olan polislerimize Allah'tan rahmet ailelerine, milletimize, Genel Kurmay ve Emniyet Teşkilatına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ              ANKARA İL HAKEM KURULU

 

 

Üyelerimizden Ulusal Hakemimiz Salih SALAR baba oldu. Mira bebeğimize ve ailesine sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir ömür dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

EĞİTİM DUYURULARI

Basına Yansıyan Sezon...
Basına Yansıyan Sezon...
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ 2014/2015 sezon açılışımız basında geniş yer buldu. Basında çıkan haberleri...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın hakemlere uyguladığı “Yo-Yo Intermittent Recovery Test” iki ayrı kategoride...
The YoYo Fitness Test
The YoYo Fitness Test
Video İçin Tıklayınız.  
YoYo Sunumu
YoYo Sunumu
Yo-yo Sunumunu indirmek için TIKLAYINIZ
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel Seminer Görüntülerine https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara adresinden...

GEÇMİŞ DUYURULAR

İş Arayanların Dikkatine
İş Arayanların Dikkatine
  Üyelerimizin Dikkatine; Bilim İlaç, şirketine; 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşını...
Hakemlerin Şampiyonluk...
Hakemlerin Şampiyonluk...
  13 Haziran 2013 Perşembe günü saat: 20.00 de Buda mı Gol Değil ve Bülbülspor arasında...
GÖNÜLLÜ YARDIMCI OLAN ÜYELERİMİZ
  • Hatırlatmalar
  • Ankaradaki Parklar
  • Sahalar
  • Hakemliğin Tarihçesi
  • Ödüllerimiz

DUYURU

Merkez Hakem Kurulu, Ulusal Eğitim Kurulu tarafından organize edilen Seminer, 30 Eylül 2014 Salı günü saat: 18. 30 ' da Ulus 100. Yıl İl Genel Meclis Konferans salonunda yapılacaktır. İl Gözlemcilerimiz, İl Hakemlerimiz ve HİF hakemlerimizin katılımı zorunludur.

Not: Sezon başı ve devre arası eğitim seminerlerine katılmayan gözlemci ve hakemlerin talimat gereği vizeleri iptal edilecektir.

İL HAKEM KURULU

 

Adres: Ulus 100. Yıl İl Genel Meclis Konferans salonu Eski TBMM karşısı

ZiYARETÇİ DEFTERİ

 

 

Akyurt Futbol Sahası

Altındağ Futbol Sahası

19 Mayıs 1 Nolu Sahası

19 Mayıs 2 Nolu Sahası

Ayaş Futbol Sahası

Bala Futbol Sahası

Beypazarı Futbol Sahası

Çamlıdere Futbol Sahası

Cebeci İnönü Sahası

Anıttepe Avni Bulduk Sahası

Çubuk Futbol Sahası

Haymana Futbol Sahası

Kalecik Futbol Sahası

Kazan Futbol Sahası

Kızılcahamam Futbol Sahası

Nallıhan Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Pursaklar Futbol Sahası

Şereflikoçhisar Futbol Sahası

Yenimahalle Hasan Doğan Futbol Sahası

Sincan Futbol Sahası

Batıkent Futbol Sahası

 

 

TÜRKİYE'DE FUTBOL HAKEMLİĞİ

Türkiye'de ilk futbol oynayanlar aynı zamanda ilk hakemlerde olmuşlardır. Önceleri, kendi takımının maçı olmayan futbolcular, diğer takımlar arasındaki maçlarda hakemlik yaparken, zaman ilerledikçe hakemler de mümkün mertebe eski ünlü futbolcular arasından seçilmeye başlamıştı.

 

Sürekli olarak hakemlik yapan ilk kişi; Türkiye'de futbolu ilk oynayanlardan biri olan ve aynı zamanda İstanbul Ligi'ni de kuran kişi olarak tanınan İngiliz James Lafontaine'dir. Onu kısa aralıklarla Kadıköy takımının eski sağ açığı Kinon ile Rum Elpis takının kalecisi Vasiliadis efendiler izlemişlerdir. Futbol hakemi olarak adı tespit edilen ilk Türk, 1907 yılında Kadıköy ile Moda takımları arasındaki zorlu ve iddialı lig maçını yönetmiş olan Fuad Hüsnü Kayacan'dır. Aynı zamanda "İlk Türk Futbolcusu" olmakla maruf Fuad Hüsnü Kayacan'ı çok geçmeden diğer Türk hakemleri izlemişlerdi. Bunlar da Galatasaraylı Ali Sami Yen, Altınordulu Raşit Aydınoğlu, Fenerbahçeli Nasuhi Esat Baydar, Said Selahattin Cihanoğlu ve Galip Kulaksızoğlu beylerdi.

Content 7

Sitemiz için Internet Explorer 9.0 veya üstü bir tarayıcı kullanmanız önerilir. Eğer tarayıcı sürümünüz daha eski ise lütfen tıklayın.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Resmi İnternet Sitesi © Copyright 2010 BABAGİRAY