Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

1 Şubat Pazar Günü Altındağ Sahasında Saat 10.30’da YıldırayÖztürk’ ün Yöneteceği Gülveren Birlik Spor – Çayyolu Spor U14 Ligi  ve  Saat 13:30’da   Y.Altındağ Bld Spor – Zara Bld Spor  Bal 6. Grup Müsabakası İnternetten CANLI YAYINLANACAKTIR.

Bu heyecana ortak olmak için

https://www.youtube.com/channel/UCFbbfl042MHNUNttAGlEOlA

adresinde buluşalım.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Üyelerimize ve arkadaşlarına özel indirim Autowax Joker'de 800 TL olan detaylı oto bakım paketi üyelerimize özel küçük araç için 310 TL Arazi taşıtı ve Jeepler için 410 TL dir.

Detaylı oto bakım paketi:
 
Motor temizleme ve koruma
Detaylı hijyenik iç temizlik
Vinyl ve deri koruma
Çizik giderme
Boya koruma ve parlatma
Lastik ve jant bakımı
Süper su itici cam kaplaması
 
Kampanyadan yararlanmak isteyen üyelerimiz; dernek müdürlüğüne isim yazdırmaları yada bilgi@ankara-tffhgd.org.tr mail adresine bildirmeleri gerekmektedir. 
 
Autowax Joker Adres: İlkbahar Mahallesi Konrad Adenaur Caddesi No:46/8-10 Çankaya Ankara
 
Tel: (312) 492 09 00 --- 0554 504 55 59 
 
Web sitesi: https://www.facebook.com/jokerotomotiv
 
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ YÖNETİMİ
 

02 Şubat 2015 Pazartesi günü Saat: 18:30- 19:30' da TSYD Ankara Şubesi toplantı salonunda Bölgesel Hakem ve Bölgesel Yardımcı Hakemlerine yönelik 2014-15 Futbol sezonu ilk yarı değerlendirmesi toplantısı yapılacaktır. Tüm bölgesel hakem ve yardımcı hakemlerin katılımı zorunludur.
 
Bölgesel Hakem Kurulu

9 Şubat 2015 Pazartesi günü saat: 19.00' da Kentpark Prestij sinemalarında İçimdeki Ses Filmini izlemeye gidiyoruz. Bilet sayısı sınırlı olup katılmak isteyen üyelerimiz isimlerini en geç 8 Şubat 2015 Pazar günü saat 15:00 'e kadar dernek müdürlüğüne isim yazdırmaları yada bilgi@ankara-tffhgd.org.tr mail adresine kaç kişi katılacaklarını bildirmeleri gerekmektedir. 

Bilet Fiyatı: 10 TL 

Mısır ve İçecek Menü: 5 TL

TFFHGD ANKARA ŞUBE YÖNETİMİ

2014-2015 Futbol sezonunda görev yapmak üzere vizelerini yaptırmış olan il hakemlerine ihtiyaç duyulan  5000 adet malzemenin temini konusunda bu güne kadar derneğimizin çalışmalarına ve taleplerine yakın ilgi ve alakalarını esirgemeyen Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve değerli yönetim kurulu üyelerine en içten şükranlarımızı sunarız. Amatör küme müsabakalarında, amatör futbolun temsilcilerinin ve hakemlerin her zaman yanında olan ve her türlü beklentilerine anında cevap veren birimler arasındaki iletişimlerde camiamıza yakın ilgi ve desteklerini esirgemeyen Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali Düşmez’e de en içten teşekkürlerimizi sunarız. 
 
 
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Genel Başkanı
Dr. Abdurrahman  Arıcı

Dernek Müdürümüz Sayın A. Murat ERGÜNEY 30 Ocak 2015 ve 1 Şubat 2015 Pazar tarihleri arasında izine ayrılmıştır. 2 Şubat Pazartesi 2015 tarihinde tekrar göreve başlayacaktır. Tüm üyelerimize duyurulur.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

2014-2015 Sezonu 25. Hafta 29 Ocak - 5 Şubat 2015 tarihleri arasında oynanacak Futbol Maçları ve Okul Maçları Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İL HAKEM KURULU

25. Hafta.xls

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 26.01.2015 tarih ve 56 sayılı toplantısında alınan kararla, 2015 Sezonu Futsal Ligi Statüsü yürürlüğe girdi.

 

Futsal Statüsü için tıklayınız.

Futsal Hakemi olarak görev yapan Klasman ve İl Hakemleri ile 30 Ocak 2015 Cuma günü 16:00-18:00 saatleri arasında TSYD Ankara Şubesi toplantı salonunda değerlendirme toplantısı yapılacaktır. Toplantıya Futsal 2 ve Futsal 1 Hakemlerinin katılımı zorunludur.
 
İL HAKEM KURULU

Derneğimiz ve Keçiören Gençlik Derneği tarafından, organize edilen giysi kampanyasına sizde katılın. Üyelerimizin; aile fertlerinden, iş yerinde bulunan arkadaşlarından veya çevrelerindeki dostlarından ihtiyaç fazlası kışlık veya yazlık kıyafet, ayakkabı, bot, kaban, battaniye, atkı, çocuk kıyafetleri, oyuncak vb. eşyaları derneğimize getirmenizi rica ederiz. Uzaktan da olsa, tanımadığımız, bilmediğimiz  bir çocuğumuzun, bir vatandaşımızın sevincine ortak olmak adına hepinizin bu kampanyayı desteklemelerini bekliyoruz.

TFFHGD ANKARA ŞUBE YÖNETİMİ

EĞİTİM DUYURULARI

Basına Yansıyan Sezon...
Basına Yansıyan Sezon...
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ 2014/2015 sezon açılışımız basında geniş yer buldu. Basında çıkan haberleri...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın hakemlere uyguladığı “Yo-Yo Intermittent Recovery Test” iki ayrı kategoride...
The YoYo Fitness Test
The YoYo Fitness Test
Video İçin Tıklayınız.  
YoYo Sunumu
YoYo Sunumu
Yo-yo Sunumunu indirmek için TIKLAYINIZ
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel Seminer Görüntülerine https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara adresinden...

GEÇMİŞ DUYURULAR

İş Arayanların Dikkatine
İş Arayanların Dikkatine
  Üyelerimizin Dikkatine; Bilim İlaç, şirketine; 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşını...
Hakemlerin Şampiyonluk...
Hakemlerin Şampiyonluk...
  13 Haziran 2013 Perşembe günü saat: 20.00 de Buda mı Gol Değil ve Bülbülspor arasında...
GÖNÜLLÜ YARDIMCI OLAN ÜYELERİMİZ
  • Hatırlatmalar
  • Ankaradaki Parklar
  • Sahalar
  • Hakemliğin Tarihçesi
  • Ödüllerimiz

DUYURU

Merkez Hakem Kurulu, Ulusal Eğitim Kurulu tarafından organize edilen Seminer, 30 Eylül 2014 Salı günü saat: 18. 30 ' da Ulus 100. Yıl İl Genel Meclis Konferans salonunda yapılacaktır. İl Gözlemcilerimiz, İl Hakemlerimiz ve HİF hakemlerimizin katılımı zorunludur.

Not: Sezon başı ve devre arası eğitim seminerlerine katılmayan gözlemci ve hakemlerin talimat gereği vizeleri iptal edilecektir.

İL HAKEM KURULU

 

Adres: Ulus 100. Yıl İl Genel Meclis Konferans salonu Eski TBMM karşısı

ZiYARETÇİ DEFTERİ

 

 

Akyurt Futbol Sahası

Altındağ Futbol Sahası

19 Mayıs 1 Nolu Sahası

19 Mayıs 2 Nolu Sahası

Ayaş Futbol Sahası

Bala Futbol Sahası

Beypazarı Futbol Sahası

Çamlıdere Futbol Sahası

Cebeci İnönü Sahası

Anıttepe Avni Bulduk Sahası

Çubuk Futbol Sahası

Haymana Futbol Sahası

Kalecik Futbol Sahası

Kazan Futbol Sahası

Kızılcahamam Futbol Sahası

Nallıhan Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Pursaklar Futbol Sahası

Şereflikoçhisar Futbol Sahası

Yenimahalle Hasan Doğan Futbol Sahası

Sincan Futbol Sahası

Batıkent Futbol Sahası

 

 

TÜRKİYE'DE FUTBOL HAKEMLİĞİ

Türkiye'de ilk futbol oynayanlar aynı zamanda ilk hakemlerde olmuşlardır. Önceleri, kendi takımının maçı olmayan futbolcular, diğer takımlar arasındaki maçlarda hakemlik yaparken, zaman ilerledikçe hakemler de mümkün mertebe eski ünlü futbolcular arasından seçilmeye başlamıştı.

 

Sürekli olarak hakemlik yapan ilk kişi; Türkiye'de futbolu ilk oynayanlardan biri olan ve aynı zamanda İstanbul Ligi'ni de kuran kişi olarak tanınan İngiliz James Lafontaine'dir. Onu kısa aralıklarla Kadıköy takımının eski sağ açığı Kinon ile Rum Elpis takının kalecisi Vasiliadis efendiler izlemişlerdir. Futbol hakemi olarak adı tespit edilen ilk Türk, 1907 yılında Kadıköy ile Moda takımları arasındaki zorlu ve iddialı lig maçını yönetmiş olan Fuad Hüsnü Kayacan'dır. Aynı zamanda "İlk Türk Futbolcusu" olmakla maruf Fuad Hüsnü Kayacan'ı çok geçmeden diğer Türk hakemleri izlemişlerdi. Bunlar da Galatasaraylı Ali Sami Yen, Altınordulu Raşit Aydınoğlu, Fenerbahçeli Nasuhi Esat Baydar, Said Selahattin Cihanoğlu ve Galip Kulaksızoğlu beylerdi.

Content 7

Sitemiz için Internet Explorer 9.0 veya üstü bir tarayıcı kullanmanız önerilir. Eğer tarayıcı sürümünüz daha eski ise lütfen tıklayın.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Resmi İnternet Sitesi © Copyright 2010 BABAGİRAY