Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

2014-2015 Sezonu 42. Hafta 28 Mayıs - 4 Haziran 2015 tarihleri arasında oynanacak Futbol Maçları ve Okul Maçları Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İL HAKEM KURULU

42. Hafta.xls

Eski Ulusal Yardımcı Hakemlerimizden Sayın Düzgün Murat Zincidi 13 Haziran 2015 Cumartesi günü Saat 20.00 'de evliliğe ilk adımını atıyor.Rabia ve Murat çiftini tebrik eder ömür boyu mutluluklar dileriz.

Davetiye

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Eski Bölgesel Yardımcı Hakemlerimizden Engin Özat baba oldu. Genç çifti candan kutlar, Eylül bebeğimize ve ailesine sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir ömür dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

24 Mayıs 2015 Pazar günü Gaziantepspor ile Eskişehirspor arasında oynanacak Spor Toto Super Lig Futbol karşılaşmasını Üst Klasman hakemimiz Serkan TOKAT yönetecek. Kamil Ocak Stadı'nda saat 14.00 'de başlayacak karşılaşmada TOKAT' ın yardımcılıklarını Serkan Gencerler ve Mustafa Sönmez yapacak. Karşılaşmada Burak TAŞKINSOY dördüncü hakem olarak görev alırken, ilave yardımcı hakemlik görevini Bülent BİRİNCİOĞLU ve Emre ALTUN yapacak. Serkan TOKAT ve ekibine başarılar dileriz.

 

ANKARA İL HAKEM KURULU                  TFFHGD ANKARA ŞUBE YÖNETİMİ

TFFHGD Genel Başkanımız Sayın Dr. Abdurrahman ARICI Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığına atandı.  Kendisine yeni görevinde üstün başarılar diliyoruz. 

TFFHGD ANKARA Şubesi

Ulusal Yardımcı Hakemlerimizden Utku TUNAVELİOĞLU baba oldu. Utku ve Kibariye TUNAVELİOĞLU çiftini candan kutlar, Mert bebeğimize ve ailesine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

 
MHK Talimatı Madde 51'deki Kadro Belirleme Kriterlerinden ölçülebilir olanları ve hakemlerin saha performanslarını  ön plana çıkaran ölçütlerin değerlendirmesine göre yeniden yapılan sıralama aşağıdaki şekildedir.
 
 
BÖLGESEL HAKEM KURULU

2014-2015 Sezonu 41. Hafta 21- 28  Mayıs 2015 tarihleri arasında oynanacak Futbol Maçları ve Okul Maçları Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İL HAKEM KURULU

41. Hafta.xls

Okul ve Futsal Müsabaka ücretleri üyelerimizin hesaplarına yatırılmıştır. Hakem ve gözlemcilerimize Duyurulur.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Basketbol Federasyonu Onaylı olarak Ümitköy Göktürk ilkokulu’nda faaliyet gösteren “10 DEV ADAM “ Spor Kulübü bünyesinde; Spor okulu ve Takım guruplarında yetişmiş ve yetiştirilmek üzere part time, full time ve de yaz sezonu için ekip arkadaşları aranmaktadır.   ( Antrenörlük kartı olanlar öncelikli tercih edilecektir. )
 
İletişim:   Ali Volkan Yaman  0532 767 96 07

EĞİTİM DUYURULARI

Basına Yansıyan Sezon...
Basına Yansıyan Sezon...
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ 2014/2015 sezon açılışımız basında geniş yer buldu. Basında çıkan haberleri...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın hakemlere uyguladığı “Yo-Yo Intermittent Recovery Test” iki ayrı kategoride...
The YoYo Fitness Test
The YoYo Fitness Test
Video İçin Tıklayınız.  
YoYo Sunumu
YoYo Sunumu
Yo-yo Sunumunu indirmek için TIKLAYINIZ
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel Seminer Görüntülerine https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara adresinden...

GEÇMİŞ DUYURULAR

İş Arayanların Dikkatine
İş Arayanların Dikkatine
  Üyelerimizin Dikkatine; Bilim İlaç, şirketine; 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşını...
Hakemlerin Şampiyonluk...
Hakemlerin Şampiyonluk...
  13 Haziran 2013 Perşembe günü saat: 20.00 de Buda mı Gol Değil ve Bülbülspor arasında...
GÖNÜLLÜ YARDIMCI OLAN ÜYELERİMİZ
  • Hatırlatmalar
  • Ankaradaki Parklar
  • Sahalar
  • Hakemliğin Tarihçesi
  • Ödüllerimiz

DUYURU

1 Nisan Çarşamba günü saat 20:00’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan Mahşer-i Cümbüş isimli doğaçlama tiyatro gösterisini izlemeye gideceğiz. Bilet sayımız 50 ile sınırlı olup, katılmak isteyen üyelerimiz dilerlerse eşleri ve arkadaşları ile katılabilirler. Üyelerimizin katılım taleplerini en geç 13 Mart Cuma günü saat 18:00’a kadar Dernek Müdürümüze veya  bilgi@ankara-tffhgd.org.tradresine mail yolu ile bildirmeleri gerekmektedir.

Ücret: 50 TL

ZiYARETÇİ DEFTERİ

 

 

Akyurt Futbol Sahası

Altındağ Futbol Sahası

19 Mayıs 1 Nolu Sahası

19 Mayıs 2 Nolu Sahası

Ayaş Futbol Sahası

Bala Futbol Sahası

Beypazarı Futbol Sahası

Çamlıdere Futbol Sahası

Cebeci İnönü Sahası

Anıttepe Avni Bulduk Sahası

Çubuk Futbol Sahası

Haymana Futbol Sahası

Kalecik Futbol Sahası

Kazan Futbol Sahası

Kızılcahamam Futbol Sahası

Nallıhan Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Pursaklar Futbol Sahası

Şereflikoçhisar Futbol Sahası

Yenimahalle Hasan Doğan Futbol Sahası

Sincan Futbol Sahası

Batıkent Futbol Sahası

 

 

TÜRKİYE'DE FUTBOL HAKEMLİĞİ

Türkiye'de ilk futbol oynayanlar aynı zamanda ilk hakemlerde olmuşlardır. Önceleri, kendi takımının maçı olmayan futbolcular, diğer takımlar arasındaki maçlarda hakemlik yaparken, zaman ilerledikçe hakemler de mümkün mertebe eski ünlü futbolcular arasından seçilmeye başlamıştı.

 

Sürekli olarak hakemlik yapan ilk kişi; Türkiye'de futbolu ilk oynayanlardan biri olan ve aynı zamanda İstanbul Ligi'ni de kuran kişi olarak tanınan İngiliz James Lafontaine'dir. Onu kısa aralıklarla Kadıköy takımının eski sağ açığı Kinon ile Rum Elpis takının kalecisi Vasiliadis efendiler izlemişlerdir. Futbol hakemi olarak adı tespit edilen ilk Türk, 1907 yılında Kadıköy ile Moda takımları arasındaki zorlu ve iddialı lig maçını yönetmiş olan Fuad Hüsnü Kayacan'dır. Aynı zamanda "İlk Türk Futbolcusu" olmakla maruf Fuad Hüsnü Kayacan'ı çok geçmeden diğer Türk hakemleri izlemişlerdi. Bunlar da Galatasaraylı Ali Sami Yen, Altınordulu Raşit Aydınoğlu, Fenerbahçeli Nasuhi Esat Baydar, Said Selahattin Cihanoğlu ve Galip Kulaksızoğlu beylerdi.

Content 7

Sitemiz için Internet Explorer 9.0 veya üstü bir tarayıcı kullanmanız önerilir. Eğer tarayıcı sürümünüz daha eski ise lütfen tıklayın.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Resmi İnternet Sitesi © Copyright 2010 BABAGİRAY