Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

Üyelerimizden Bölgesel Gözlemcimiz Sayın Hakan Osman YAVUZ Muğla iline nakil olmuştur. Camiamızı başarı ile temsil etmiş olan Sayın YAVUZ' a yapmış olduğu hizmetler nedeni ile candan teşekkür ederiz. Kendisine sağlıklı ve mutluluklarla dolu bir yaşam geçirmesini dileriz.

 

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ               ANKARA İL HAKEM KURULU

 

 

VİZE YENİLEYEN İL HAKEMLERİ:

2013-2014 Sezonunda vizesi olup mazeretleri nedeni ile 13 Eylül 2014 Pazar günü atletik test ve yazılı sınavı yapılıp başarılı olanların 2014-2015 futbol sezonu için vizelerini yaptırabilmeleri için aşağıdaki evrakları en kısa sürede İl Hakem Kuruluna teslim etmeleri gerekmektedir.

1. Bilgi formu, 

2. Tam teşekküllü hastaneden bilgi formu arkasına kaydedilmek suretiyle sağlık raporu (Muayenelerinde sağlamdır ibaresi veya Lensle Hakemlik yapabilir ibaresi bulunmalı) 

3. TFF vize bedeli (22 TL.) Dekontu,

4. TFFHGD vize bedeli,

İL HAKEMİ OLACAK HİF HAKEMLERİ:
Atletik testlerde başarılı olup toplam 10 maçı (3 Hakem, 7 Yardımcı Hakem) olan HİF hakemlerinin yazılı sınavları 23 Eylül 2014 Salı günü Ankara Üniversitesi Kırmızı Salon'da saat 17:00'de yapılacaktır.  Sınavda başarılı olan HİF hakemlerinin İl Hakemi olabilmesi için aşağıdaki evrakları 25 Eylül 2014 Perşembe gününe kadar İl Hakem Kuruluna teslim etmeleri gerekmektedir.

1. Eksiksiz doldurulmuş Hakem Bilgi Formu,

2. Tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporu (Muayenelerinde sağladır ibaresi veya Lensle Hakemlik yapabilir ibaresi bulunmalı)

3. 2014-1015 Sezonu için TFF ve TFFHGD vize bedellerinin yatırıldığı dekont,

4. Adli sicil kaydı,

5. TFF'den Nurşah GÜNDAY adresine JPEG resim gönderilecek (nursahgunday@tff.org)

6. 1 Adet resim

7. 3 Hakem, 7 Yardımcı Hakem raporu,
 

COCA-COLA Gençlik Geliştirme Liglerinde uygulamaya esas statü  olup müsabakalara çıkan hakem ve gözlemcilerimizin olası bir aksaklığa neden olmama adına statüyü inceleyerek müsabakalara donanımlı çıkmaları önem taşımaktadır.   


İL HAKEM KURULU

 

EK_1

2014-2015 Sezonu 6. Hafta 19-25 Eylül 2014 tarihleri arasında oynanacak futbol Maçları Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İL HAKEM KURULU

 

 

6. Hafta.xls                      6. Hafta.pdf

 

Tüm klasman, il ve HİF hakemlerimizin yoklaması bundan böyle parmak izi sistemi ile gerçekleşecektir. Klasman, il ve hif hakemlerimizin maç isteme işlemleri AFYS  de bulunan maç isteme bölümünde istenen günlere "EVET" seçilmesi şeklinde olacaktır. Ayrıca gözlemcilerimiz de mazeretlerini bu bölümden bildirebilirler. Mazeret bildirmeyen gözlemcilerimiz maç alabilir şekilde kabul edilecektir.

İL HAKEM KURULU

Üyelerimizden Üst Klasman Yardımcı Hakemimiz Önder Yılmaz baba oldu. Sinem & Önder çiftini candan kutlar, bebeğimize ve ailesine sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir ömür dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

TFF tarafından klasman hakemlerimize gönderilen  spor ayakkabıları dernek müdürlüğümüzden en kısa sürede almanızı rica ederiz.

İL HAKEM KURULU

UEFA gözlemcimiz Sayın Murat Ilgaz, 18 Eylül Perşembe günü Polonya'nın Legia Varşova ile Belçika'nın Lokeren takımları arasında oynanacak UEFA Avrupa Ligi L Grubu karşılaşmasında hakem gözlemcisi olarak görev alacak.

Polonya'nın Varşova kentindeki Wojska Polskiego Stadyumu'nda oynanacak karşılaşma TSİ 22.05'te başlayacak. Kendisine başarılar dileriz.

 

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ              ANKARA İL HAKEM KURULU

Anadolu Üniversitesinden hakem sertifikası alan hif hakemlerimize 16 Eylül 2014 Salı günü saat 17:00 da Eryaman atletizm pistinde  atletik test (12 dakika 2600m) uygulanacaktır.  

 

Sertifikası olan tüm hif hakemlerimizin katılımı zorunludur. 

İL HAKEM KURULU

 

 

 

 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı başta tüm üyelerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimize kutlu olmasını dileriz.

TFFHGD Ankara Şubesi

EĞİTİM DUYURULARI

Basına Yansıyan Sezon...
Basına Yansıyan Sezon...
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ 2014/2015 sezon açılışımız basında geniş yer buldu. Basında çıkan haberleri...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın hakemlere uyguladığı “Yo-Yo Intermittent Recovery Test” iki ayrı kategoride...
The YoYo Fitness Test
The YoYo Fitness Test
Video İçin Tıklayınız.  
YoYo Sunumu
YoYo Sunumu
Yo-yo Sunumunu indirmek için TIKLAYINIZ
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel Seminer Görüntülerine https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara adresinden...

GEÇMİŞ DUYURULAR

İş Arayanların Dikkatine
İş Arayanların Dikkatine
  Üyelerimizin Dikkatine; Bilim İlaç, şirketine; 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşını...
Hakemlerin Şampiyonluk...
Hakemlerin Şampiyonluk...
  13 Haziran 2013 Perşembe günü saat: 20.00 de Buda mı Gol Değil ve Bülbülspor arasında...
GÖNÜLLÜ YARDIMCI OLAN ÜYELERİMİZ
  • Hatırlatmalar
  • Ankaradaki Parklar
  • Sahalar
  • Hakemliğin Tarihçesi
  • Ödüllerimiz

DUYURU

Seminer Duyurusu; 

Merkez Hakem Kurulu, Ulusal Eğitim Kurulu tarafından organize edilen Sezon Başı Eğitim Semineri, 17 Ağustos 2014 Pazar günü saat: 13: 30- 17: 00 arası  ' da Gençlik Parkı içinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek Konferans salonunda yapılacaktır. Ulusal, Bölgesel Gözlemcilerimiz ile Ulusal Hakem, Ulusal Yardımcı Hakem, Bölgesel Hakem, Kadın Klasman Hakem, Kadın Klasman Yardımcı Hakem, Bölgesel Yardımcı Hakemlerin katılımı zorunludur.

 

Atletik Test Duyurusu; 

2014- 2015 Sezonu 3. Bölge Atletik Test Koşuları  17 Ağustos 2014 Pazar günü saat 18. 00' da Gazi Üniversitesi spor kompleksinde yapılacaktır. 

Tüm Klasman Hakemlerimize Duyurulur.

 

İL HAKEM KURULU

ZiYARETÇİ DEFTERİ

 

 

Akyurt Futbol Sahası

Altındağ Futbol Sahası

19 Mayıs 1 Nolu Sahası

19 Mayıs 2 Nolu Sahası

Ayaş Futbol Sahası

Bala Futbol Sahası

Beypazarı Futbol Sahası

Çamlıdere Futbol Sahası

Cebeci İnönü Sahası

Anıttepe Avni Bulduk Sahası

Çubuk Futbol Sahası

Haymana Futbol Sahası

Kalecik Futbol Sahası

Kazan Futbol Sahası

Kızılcahamam Futbol Sahası

Nallıhan Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Pursaklar Futbol Sahası

Şereflikoçhisar Futbol Sahası

Yenimahalle Hasan Doğan Futbol Sahası

Sincan Futbol Sahası

Batıkent Futbol Sahası

 

 

TÜRKİYE'DE FUTBOL HAKEMLİĞİ

Türkiye'de ilk futbol oynayanlar aynı zamanda ilk hakemlerde olmuşlardır. Önceleri, kendi takımının maçı olmayan futbolcular, diğer takımlar arasındaki maçlarda hakemlik yaparken, zaman ilerledikçe hakemler de mümkün mertebe eski ünlü futbolcular arasından seçilmeye başlamıştı.

 

Sürekli olarak hakemlik yapan ilk kişi; Türkiye'de futbolu ilk oynayanlardan biri olan ve aynı zamanda İstanbul Ligi'ni de kuran kişi olarak tanınan İngiliz James Lafontaine'dir. Onu kısa aralıklarla Kadıköy takımının eski sağ açığı Kinon ile Rum Elpis takının kalecisi Vasiliadis efendiler izlemişlerdir. Futbol hakemi olarak adı tespit edilen ilk Türk, 1907 yılında Kadıköy ile Moda takımları arasındaki zorlu ve iddialı lig maçını yönetmiş olan Fuad Hüsnü Kayacan'dır. Aynı zamanda "İlk Türk Futbolcusu" olmakla maruf Fuad Hüsnü Kayacan'ı çok geçmeden diğer Türk hakemleri izlemişlerdi. Bunlar da Galatasaraylı Ali Sami Yen, Altınordulu Raşit Aydınoğlu, Fenerbahçeli Nasuhi Esat Baydar, Said Selahattin Cihanoğlu ve Galip Kulaksızoğlu beylerdi.

Content 7

Sitemiz için Internet Explorer 9.0 veya üstü bir tarayıcı kullanmanız önerilir. Eğer tarayıcı sürümünüz daha eski ise lütfen tıklayın.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Resmi İnternet Sitesi © Copyright 2010 BABAGİRAY