Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

 

Bölgesel Hakem Kurulu tarafından düzenlenen Şubat ayı değerlendirme toplantısı TSYD Ankara toplantı salonunda yapılmıştır. Toplantıda bölge hakemleri ve yardımcı hakemlerinin şubat ayı performansına ilişkin sunumu bölgesel kurul üyemiz Sayın Ferhat Gündoğdu yapmıştır. Daha sonra bölgesel kurul üyemiz Sayın Ümit Ünal görüntülü analizlerle sunum yapmıştır. Kapanışı MHK Başkan Yardımcısı ve 3. Bölge sorumlumuz Sayın Metin Tokat karşılıklı görüş alışverişi ile yapmıştır. Toplantımıza ayrıca TFFHGD Ankara Şubesi Başkan Vekilimiz ve Üst Klasman hakemimiz Sayın M.İlker Coşkun, Üst Klasman gözlemcimiz Sayın Turgut Sığıç ve Bölgesel Gözlemcimiz Sayın Bülent Günen de katılmışlardır.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

İl Hakem Kurulu Üyemiz ve Bölgesel Gözlemcimiz Sayın Aytekin BÜYÜKBAŞ ' ın annesi vefat etti. Cenazesi 03.03.2015 Salı günü öğlen namazına mütakiben Çorum Osmancık Tekmen köyüne defin edilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet, Ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

4 Mart 2015 Çarşamba saat 20:00 ‘da Altındağ Tiyatro salonunda "Yeşilçam” adlı oyunu izlemeye gidiyoruz. Gelmek isteyen üyelerimizin taleplerini en geç 3 Mart 2015 Salı günü saat: 18:00 ' e kadar Dernek müdürüne veya  bilgi@ankara-tffhgd.org.tr adresine mail bildirmeleri gerekmektedir.
 
Ücret 8 TL 
 

Aşık olduğu film aktrisine ulaşabilmek için kendi filmini çekmeye karar veren Arif, bunun için gereken tecrübe ve paraya sahip değildir. Ancak şansı yaver gider ve çekimlere başlar. Ta ki “film hayallerine postallar giydirene” dek!

Altındağ Tiyatrosu Adres:   Plevne Mah. Babür Cad. No:40 ALTINDAĞ / ANKARA Tel : 0 (312) 316 59 02

 

Bölgesel gözlemcilerimizden Sayın Ahmet Semercioğlu da kendi çalışması olan "CAM MOZAİK- ATATÜRK PORTRESİ"ni dernek binamızda sergilenmek üzere, Başkanımız Sayın Özgüç Türkalp'e takdim etti. Kendilerine bu değerli jestlerinden ötürü teşekkürlerimizi sunarız.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

İl Gözlemcilerimizden Sayın Metin Yılmaz Gür ' ün annesi vefat etti. Cenazesi 01.03.2015 Pazar günü ikindi namazına mütakiben Karşıyaka Mezarlığına defin edilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet, Ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

 

02 Mart 2015 Pazartesi 18:30- 20:00 saatleri arasında Ankara TSYD’de eğitim salonunda bölgesel hakem ve yardımcı hakemlerine yönelik "Aylık Değerlendirme Toplantısı" yapılacaktır. Tüm bölgesel hakem ve yardımcı hakemlerin katılımı zorunludur. İsteyen bölgesel gözlemciler de toplantıya katılabilirler.
 
Bölgesel Hakem Kurulu
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yönetim Kurulu Ankara’da yaptığı toplantıda 11.cisi yapılacak olağan genel kurul toplantısının Ankara Büyük Anadolu Thermal Hotelde 3 Nisan 2015 Cuma günü 441 delegenin katılımıyla yapma kararı aldı. Dernek Genel Sekreteri Osman Avcı başkanlığında kurulan ekip seçime yönelik çalışmaları en ince ayrıntısına kadar düşünerek bugüne kadar yapılan genel kurullardan daha farklı bir programla ve organizasyon ile tüm katılımcıların seçimin ardında mutlu bir şekilde dönüş yapabilmelerinin sağlanabilmesi adına bir çalışma içinde olacaklar. Tüm Çalışmalar öncelikle şube başkanlarına ve şube yönetimi vasıtasıyla genel kurula katılacak delegelere bire bir bilgilendirmeler yapılacaktır. Dr. Abdurrahman Arıcı, yönetim kurulu toplantısında yaptığı konuşmada üç yıldır görevde bulunulduğu sürede yönetim kurulunun yaptığı çalışmaların bir değerlendirmesini yapmış, sivil toplum kuruluşlarında görevde olduğunuz sürece yapacaklar bitmez, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte aynı heyecanla üyelerimizin bizden beklentilerine cevap vermeye devam edeceğiz mesajını verdi.
 
TFFHGD GENEL MERKEZ

MHK ve UHK tarafından her ay düzenli olarak sürdürülen İL HAKEM EĞİTİM SEMİNERİ , ATO Kongre Salonu'nda Ulusal Eğitimcimiz Sayın Sürhat Müniroğlu tarafından verildi. Seminere Bölgesel ve İl Hakem Kurul üyelerimiz de katıldılar. Seminerde ayrıca Antrenman Uzmanı Sayın Murat Atıl da il hakemlerimize , bireysel antrenman performansını takip konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Bölgesel gözlemcilerimizden Sayın Ahmet Semercioğlu da kendi çalışması olan "CAM MOZAİK- ATATÜRK PORTRESİ"ni dernek binamızda sergilenmek üzere, Başkanımız Özgüç Türkalp'e takdim etti. Kendilerine bu değerli jestlerinden ötürü teşekkürlerimizi sunarız.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

 
 
 
 
 

2014-2015 Sezonu 29. Hafta 26 Şubat 5 Mart 2015 tarihleri arasında oynanacak Futbol Maçları ve Okul Maçları Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İL HAKEM KURULU

29. Hafta.xls

 

MHK Başkan Vekili ve 3.Bölge Sorumlumuz Sayın Metin Tokat'ı Makamında Ziyaret Ettik

TFFHGD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri olarak, MHK Başkan Vekili ve 3.Bölge Sorumlumuz Sayın Metin Tokat'ı makamında ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında Sayın Metin Tokat ; dernek şubemizin özellikle sosyal ve sportif etkinliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, üyelerimizin eğitim faaliyetlerinde derneğimizin gösterdiği yoğun çalışmalardan dolayı da teşekkürlerini iletti. Dernek şubemizin yapacağı organizasyonlara vakit buldukça yine katılmak için elinden geleni yapacağının da sözünü veren Sayın Metin Tokat, şimdiden halı saha turnuvası için hazırlıklara başladığını da sözlerine ekledi. Şube Başkanımız Sayın Özgüç Türkalp ve Başkan Vekilimiz Sayın M. İlker Coşkun da bu faaliyetlerin artarak devam edeceğinin müjdesini verdiler. Ziyarette ayrıca Ankara Hakemliğinin sorunlarını çözmek için bilgi alış verişinde de bulunuldu. Bizleri makamında son derece samimi bir şekilde ağırlayan Sayın Metin Tokat'a teşekkürlerimizi sunar ve bundan sonraki etkinliklerimizde de tekrar buluşmayı dileriz.
 
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU
 
 
 
 
 
 
 

EĞİTİM DUYURULARI

Basına Yansıyan Sezon...
Basına Yansıyan Sezon...
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ 2014/2015 sezon açılışımız basında geniş yer buldu. Basında çıkan haberleri...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın hakemlere uyguladığı “Yo-Yo Intermittent Recovery Test” iki ayrı kategoride...
The YoYo Fitness Test
The YoYo Fitness Test
Video İçin Tıklayınız.  
YoYo Sunumu
YoYo Sunumu
Yo-yo Sunumunu indirmek için TIKLAYINIZ
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel Seminer Görüntülerine https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara adresinden...

GEÇMİŞ DUYURULAR

İş Arayanların Dikkatine
İş Arayanların Dikkatine
  Üyelerimizin Dikkatine; Bilim İlaç, şirketine; 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşını...
Hakemlerin Şampiyonluk...
Hakemlerin Şampiyonluk...
  13 Haziran 2013 Perşembe günü saat: 20.00 de Buda mı Gol Değil ve Bülbülspor arasında...
GÖNÜLLÜ YARDIMCI OLAN ÜYELERİMİZ
  • Hatırlatmalar
  • Ankaradaki Parklar
  • Sahalar
  • Hakemliğin Tarihçesi
  • Ödüllerimiz

DUYURU

4 Mart 2015 Çarşamba saat 19:00 ‘da Altındağ Tiyatro salonunda "Yeşilçam” adlı oyunu izlemeye gidiyoruz. Gelmek isteyen üyelerimizin taleplerini en geç 3 Mart 2015 Salı günü saat: 18:00 ' e kadar Dernek müdürüne veya   bilgi@ankara-tffhgd.org.tr adresine mail bildirmeleri gerekmektedir.
 
Ücret 8 TL 
 

Aşık olduğu film aktrisine ulaşabilmek için kendi filmini çekmeye karar veren Arif, bunun için gereken tecrübe ve paraya sahip değildir. Ancak şansı yaver gider ve çekimlere başlar. Ta ki “film hayallerine postallar giydirene” dek!

Altındağ Tiyatrosu Adres:   Plevne Mah. Babür Cad. No:40 ALTINDAĞ / ANKARA Tel : 0 (312) 316 59 02

ZiYARETÇİ DEFTERİ

 

 

Akyurt Futbol Sahası

Altındağ Futbol Sahası

19 Mayıs 1 Nolu Sahası

19 Mayıs 2 Nolu Sahası

Ayaş Futbol Sahası

Bala Futbol Sahası

Beypazarı Futbol Sahası

Çamlıdere Futbol Sahası

Cebeci İnönü Sahası

Anıttepe Avni Bulduk Sahası

Çubuk Futbol Sahası

Haymana Futbol Sahası

Kalecik Futbol Sahası

Kazan Futbol Sahası

Kızılcahamam Futbol Sahası

Nallıhan Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Pursaklar Futbol Sahası

Şereflikoçhisar Futbol Sahası

Yenimahalle Hasan Doğan Futbol Sahası

Sincan Futbol Sahası

Batıkent Futbol Sahası

 

 

TÜRKİYE'DE FUTBOL HAKEMLİĞİ

Türkiye'de ilk futbol oynayanlar aynı zamanda ilk hakemlerde olmuşlardır. Önceleri, kendi takımının maçı olmayan futbolcular, diğer takımlar arasındaki maçlarda hakemlik yaparken, zaman ilerledikçe hakemler de mümkün mertebe eski ünlü futbolcular arasından seçilmeye başlamıştı.

 

Sürekli olarak hakemlik yapan ilk kişi; Türkiye'de futbolu ilk oynayanlardan biri olan ve aynı zamanda İstanbul Ligi'ni de kuran kişi olarak tanınan İngiliz James Lafontaine'dir. Onu kısa aralıklarla Kadıköy takımının eski sağ açığı Kinon ile Rum Elpis takının kalecisi Vasiliadis efendiler izlemişlerdir. Futbol hakemi olarak adı tespit edilen ilk Türk, 1907 yılında Kadıköy ile Moda takımları arasındaki zorlu ve iddialı lig maçını yönetmiş olan Fuad Hüsnü Kayacan'dır. Aynı zamanda "İlk Türk Futbolcusu" olmakla maruf Fuad Hüsnü Kayacan'ı çok geçmeden diğer Türk hakemleri izlemişlerdi. Bunlar da Galatasaraylı Ali Sami Yen, Altınordulu Raşit Aydınoğlu, Fenerbahçeli Nasuhi Esat Baydar, Said Selahattin Cihanoğlu ve Galip Kulaksızoğlu beylerdi.

Content 7

Sitemiz için Internet Explorer 9.0 veya üstü bir tarayıcı kullanmanız önerilir. Eğer tarayıcı sürümünüz daha eski ise lütfen tıklayın.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Resmi İnternet Sitesi © Copyright 2010 BABAGİRAY