Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

UEFA Referees Committee Fitness Coach’u ve Belçika Leuven Üniversitesi Kinezyoloji Departmanı’ndan Sayın Prof.Dr.Werner HELSEN’in UEFA-FAME sistemi üzerinde yayımlamış olduğu ‘’Futbol Hakemliğinde Etkili Gıda ve Sıvı Alımı' adlı yazıyı, Türk Hakemliğinin faydalanması için İngilizce’den Türkçe’ye çeviren FIFA Yardımcı Hakemimiz Sn. Cem SATMAN’a şükranlarımızı sunarız.

Futbol hakemliğinden gelecek bekleyen ve kendisini geliştirmek isteyen herkes için faydalı olacağını ümit ediyor, müsabakalarınızda başarılar diliyoruz.

TFFHGD Ankara Şubesi

EK:

Futbol Hakemliğinde Etkili Gıda ve Sıvı Alımı

2015-2016 Sezonu Bölgesel Amatör Ligi (BAL) Statüsü, 3 Eylül 2015 tarihinde TFF'nin resmi internet sitesi TFF.ORG'da yayınlanarak yürürlüğe girdi.

 

Bölgesel Amatör Lig Statüsü için tıklayınız..

UEFA gözlemcilerimizden Murat Ilgaz, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri D Grubu'nda Almanya ile Polonya arasında oynanacak karşılaşmada hakem gözlemcisi olarak görev alacak. 4 Eylül Cuma günü oynanacak karşılaşma Frankfurt Stadı'nda saat 21.45'te başlayacak.Kendisine başarılar dileriz.

 

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ              ANKARA İL HAKEM KURULU

2015-2016 Sezonu 3. Hafta 3-10 Eylül 2015 tarihleri arasında oynanacak futbol Maçları Hakem ve Gözlemcilerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

İL HAKEM KURULU

 

3. Hafta.xls              

 

MHK Hakem Gelişim Programları çerçevesince oluşturulan Kadın Hakem Semineri bugün TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezinde başladı. Ankara' dan Betül BAYKAN ve Sevda ÇAYAN katıldı. KADIN KLASMAN HAKEMLERİMİZE başarılar dileriz.

TFFHGD ANKARA Şubesi                     Ankara İl Hakem Kurulu

 
 
Değerli Hakemler;
 
Yönetim Kurulumuz sizler için Türkiye'de bir ilke imza atıp, aşağıdaki testleri içeren paket için Antrenman konusunda uzman Doktorlar ile bir anlaşma yapmıştır.
Laktat Testi, Çeviklik, Denge, Kuvvet, Reaksiyon zamanı ve Sürat testlerinin bulunduğu pakette, hakemlerin performanslarını bilimsel veriler ışığında yükseltmelerini sağlaması hedeflenmiştir. Kendine yatırım yapmak isteyen üyelerimizin teste katılım taleplerini 02.09.2015 saat 18.00'e kadar Şube Sekreterimiz Eren TÜRK'e bildirmeleri gerekmektedir. Katılım ücreti 250 TL olup ücrete laktat kitleri dahildir.

Eren TÜRK: 0 530 603 93 23

UEFA Referees Committee Fitness Coach’u ve Belçika Leuven Üniversitesi Kinezyoloji Departmanı’ndan Sayın Prof.Dr.Werner HELSEN’in UEFA-FAME sistemi üzerinde yayımlamış olduğu ‘’PERFORMANS ANTRENMANINA DAİR SIKLIKLA SORULAN SORULAR’’ adlı yazıyı, Türk Hakemliğinin faydalanması için İngilizce’den Türkçe’ye çeviren FIFA Yardımcı Hakemimiz Sn. Cem SATMAN’a şükranlarımızı sunarız.

Futbol hakemliğinden gelecek bekleyen ve kendisini geliştirmek isteyen herkes için faydalı olacağını ümit ediyor, müsabakalarınızda başarılar diliyoruz.

TFFHGD Ankara Şubesi

EK:

PERFORMANS ANTRENMANINA DAİR SIKLIKLA SORULAN SORULAR

Ulusumuzun, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutluyoruz. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nde aldıkları unutulmaz zaferin 93. yıldönümünde, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyoruz.

ANKARA İL HAKEM KURULU                TFFHGD ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

2014-2015 Sezonunda yapılan Kamu turnuvasına ait maç ücretleri hakemlerimizin hesaplarına yatmıştır.

 

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Bölgesel Amatör Lig'de 2015-2016 Sezonu Statüsü ve grupları belli oldu. TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Başkanı Ali Düşmez bugün yaptığı açıklamada Bölgesel Amatör Lig'de 2015-2016 sezonunun 12 grupta oynanacağını ve fikstür çekiminin 4 Eylül'de İstanbul'da yapılacağını açıkladı.

BAL 2015-2016 Sezonu Statüsü için tıklayınız.

BAL 2015-2016 Sezonu Grupları için tıklayınız.

BAL 2015-2016 Sezonu kulüpleri...

EĞİTİM DUYURULARI

Basına Yansıyan Sezon...
Basına Yansıyan Sezon...
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ 2014/2015 sezon açılışımız basında geniş yer buldu. Basında çıkan haberleri...
UEFA FIFA Hakem Gelişim...
UEFA FIFA Hakem Gelişim...
  UEFA FIFA Hakem Gelişim Programları 2013-1 DVD’sini aşağıdaki linkler üzerinden download...
The YoYo Fitness Test
The YoYo Fitness Test
Video İçin Tıklayınız.  
YoYo Sunumu
YoYo Sunumu
Yo-yo Sunumunu indirmek için TIKLAYINIZ
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel Seminer Görüntülerine https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara adresinden...

GEÇMİŞ DUYURULAR

İş Arayanların Dikkatine
İş Arayanların Dikkatine
  Üyelerimizin Dikkatine; Bilim İlaç, şirketine; 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşını...
Hakemlerin Şampiyonluk...
Hakemlerin Şampiyonluk...
  13 Haziran 2013 Perşembe günü saat: 20.00 de Buda mı Gol Değil ve Bülbülspor arasında...
  • Hatırlatmalar
  • Ankaradaki Parklar
  • Sahalar
  • Hakemliğin Tarihçesi
  • Ödüllerimiz

DUYURU

 
Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.
ZiYARETÇİ DEFTERİ

 

 

Akyurt Futbol Sahası

Altındağ Futbol Sahası

19 Mayıs 1 Nolu Sahası

19 Mayıs 2 Nolu Sahası

Ayaş Futbol Sahası

Bala Futbol Sahası

Beypazarı Futbol Sahası

Çamlıdere Futbol Sahası

Cebeci İnönü Sahası

Anıttepe Avni Bulduk Sahası

Çubuk Futbol Sahası

Haymana Futbol Sahası

Kalecik Futbol Sahası

Kazan Futbol Sahası

Kızılcahamam Futbol Sahası

Nallıhan Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Pursaklar Futbol Sahası

Şereflikoçhisar Futbol Sahası

Yenimahalle Hasan Doğan Futbol Sahası

Sincan Futbol Sahası

Batıkent Futbol Sahası

 

 

TÜRKİYE'DE FUTBOL HAKEMLİĞİ

Türkiye'de ilk futbol oynayanlar aynı zamanda ilk hakemlerde olmuşlardır. Önceleri, kendi takımının maçı olmayan futbolcular, diğer takımlar arasındaki maçlarda hakemlik yaparken, zaman ilerledikçe hakemler de mümkün mertebe eski ünlü futbolcular arasından seçilmeye başlamıştı.

 

Sürekli olarak hakemlik yapan ilk kişi; Türkiye'de futbolu ilk oynayanlardan biri olan ve aynı zamanda İstanbul Ligi'ni de kuran kişi olarak tanınan İngiliz James Lafontaine'dir. Onu kısa aralıklarla Kadıköy takımının eski sağ açığı Kinon ile Rum Elpis takının kalecisi Vasiliadis efendiler izlemişlerdir. Futbol hakemi olarak adı tespit edilen ilk Türk, 1907 yılında Kadıköy ile Moda takımları arasındaki zorlu ve iddialı lig maçını yönetmiş olan Fuad Hüsnü Kayacan'dır. Aynı zamanda "İlk Türk Futbolcusu" olmakla maruf Fuad Hüsnü Kayacan'ı çok geçmeden diğer Türk hakemleri izlemişlerdi. Bunlar da Galatasaraylı Ali Sami Yen, Altınordulu Raşit Aydınoğlu, Fenerbahçeli Nasuhi Esat Baydar, Said Selahattin Cihanoğlu ve Galip Kulaksızoğlu beylerdi.

Content 7

Sitemiz için Internet Explorer 9.0 veya üstü bir tarayıcı kullanmanız önerilir. Eğer tarayıcı sürümünüz daha eski ise lütfen tıklayın.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Resmi İnternet Sitesi © Copyright 2010 BABAGİRAY