Derneğimizden gönderilen bilgilendirme, haber ve duyuru içerikli sms ve mailleri alamayan üyelerimiz isimlerini en kısa zamanda dernek müdürlüğüne bildirmeleri gerekmektedir.

UEFA, FIFA kokartlı hakemlerimizden Bülent Yıldırım'ı, UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme turunda oynanacak Diosgyör-Krasnodar karşılaşmasında görevlendirdi. 31 Temmuz Perşembe günü Debrecen Stadyumu'nda yerel saatle 20:30'da başlayacak karşılaşmada Yıldırım'ın yardımcılıklarını Volkan Narinç ve Asım Yusuf Öz yapacak. Maçın dördüncü hakemi Mustafa İlker Coşkun. Bülent Yıldırım ve ekibine başarılar dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ              ANKARA İL HAKEM KURULU

Başta Üyelerimiz olmak üzere tüm islam ailesinin Mübarek Ramazan Bayramını Kutlarız.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ                     ANKARA İL HAKEM KURULU

İzmir' den Ankara' ya nakil gelen üyemiz Bölgesel Gözlemci Rahim ONAR' a aramıza hoşgeldin der. Başarılı bir sezon geçirmesini dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

Başta Üyelerimiz olmak üzere tüm islam ailesinin Mübarek Kadir gecesini kutlarız.


TFFHGD Ankara Şubesi               Ankara İl Hakem Kurulu

Üyelerimizden UEFA Gözlemcimiz ve MHK Üyemiz Sayın Zihni Aksoy Kazakistan'ın Shakhter Karagandy ile Litvanya'nın FK Atlantas takımları arasında 24 Temmuz 2014 tarihinde oynanacak UEFA Avrupa Ligi İkinci Eleme Turu maçında hakem gözlemcisi olarak görev alacak. Karagendy'nin Shakther Stadı'nda 24 Temmuz Perşembe günü oynanacak karşılaşma yerel saatle 14:30'da başlayacak. Kendisine başarılar dileriz.

 

TFFHGD ANKARA ŞUBE YÖNETİMİ             ANKARA İL HAKEM KURULU

İzmir bölgesi eski A Klasmanı hakemi, Süper Lig Gözlemcisi, MHK üyesi ve İFFHGD Başkanı Onur Sorguç vefat etti.
Merhumun cenazesi 20 Temmuz Pazar günü definedildi.  Merhuma Allahtan rahmet kederli ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
 
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

2014-2015 Sezonu Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) teknik adam, futbolcu ve saha uygunlukları belirlendi.

Buna göre;

1-) 2014-2015 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de görev yapacak teknik adamlar güncel UEFA A veya UEFA B lisansına sahip olmak zorundadır.

2-) 2014-2015 Sezonunda amatör kaleci antrenörü bulunduran BAL kulüplerine saha içi giriş izni verilecektir. Lisanslı amatör kaleci antrenörü bulundurmayan kulüpler en az TFF C lisanslı bir yardımcı antrenör bulundurabilir.

3-)Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı'nın 6.maddesinin 7.fıkrasında belirtildiği gibi " Takımlarını bir üst lige çıkartan teknik adamların lisansları bir üst ligde takımlarını çalıştırmaya elverişli değil ise; aynı takımda geçici çalışma izni almak şartıyla teknik adam sözleşmesi yapabilirler. Herhangi bir nedenle sözleşmesinin sona ermesi halinde bu haklarını kaybederler." hükmü gereğince 2013-2014 Sezonunda yerel ligden BAL'a yükselen takımların TFF C lisansına sahip antrenörleri BAL liginde antrenörlüğe devam edebilir."

4-) 2014-2015 Sezonunda BAL'a katılacak kulüpler illerinde yerel ligi düzenlenen en az 3 alt yapı kategorisine katılmak zorundadır. Katılmadıkları takdirde Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler ve alt yapı antrenörleri için verilen maddi yardımdan yararlanamazlar. BAL Kulüplerinin alt yapıdan sorumlu teknik adamaları en az C lisanslı antrenör olmak zorundadır.

5-) 2014-2015 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig'de 1987 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayacaktır. Bu takımlarımız 1986 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak, 18 kişilik müsabaka isim listesinde 1986 ve daha büyük doğumlu en fazla 5 (beş) futbolcu yer alabilecektir. BAL takımlarının 18 kişilik müsabaka isim listesinde 1996 ve daha küçük doğumlu en az 2 (iki) futbolcu yer alabilecektir.

6-) BAL'a katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan veya bu kulüplere tahsis edilmiş olan, soyunma odları ve hakem odasına sahip, tribünleri bulunan, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış suni çim zeminli, BAL kriterlerine uygun bir sahayı temin etmeleri zorunludur.

Eski Üyelerimizden Sayın Deniz Mert ŞENGÜNOĞLU ve Gülsin Hanım 19 Temmuz 2014 Cumartesi günü Saat 15.45 'de Maltepe Nikah Sarayı Serince Salonunda evliliğe ilk adımını atıyor. Deniz Mert ve Gülsin çiftini tebrik eder ömür boyu mutluluklar dileriz.
 
TFFHGD ANKARA ŞUBESİ

2014-2015 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar belirlendi. 2014-2015 sezonunda amatör lisans işlemi bedelleri ve uygulamaları, amatör futbol müsabaka ve disiplin uygulamaları, amatör liglerde yaş, statü, liglerin başlangıcı ve bitiş tarihlerinin yer aldığı uygulama esaslarını içeren 2014-2015 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar Kitabı, 14 Temmuz 2014 tarihli TFF Yönetim Kurulu toplantısında kabul edilerek yürürlüğe girdi.


2014-15 Sezonu Amatör Futbol Ligleri Uygulama Kitabı

 

Futbol Disiplin Talimatı (TEMMUZ 2014)

Not:  Amatör Futbol Ligleri Uygulama Kitabına Doküman Bankası menüsünden daima ulaşabilirsiniz.

UEFA Gözlemcimiz Murat Ilgaz Hırvatistan Rijeka ile Macaristan'ın Ferencvaros kulüpleri arasında 17 Temmuz 2014 tarihinde oynanacak, UEFA Avrupa Ligi  İkinci Eleme Turu birinci maçında hakem gözlemcisi olarak görev alacak.

Rijeka kentinin Kantrida Stadı'nda 17 Temmuz Perşembe günü oynanacak karşılaşma TSİ 20.30'da başlayacak. Kendisine başarılar dileriz.

TFFHGD ANKARA ŞUBESİ              ANKARA İL HAKEM KURULU

EĞİTİM DUYURULARI

UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın Yeni Kondisyon...
UEFA’nın hakemlere uyguladığı “Yo-Yo Intermittent Recovery Test” iki ayrı kategoride...
The YoYo Fitness Test
The YoYo Fitness Test
Video İçin Tıklayınız.  
YoYo Sunumu
YoYo Sunumu
Yo-yo Sunumunu indirmek için TIKLAYINIZ
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel...
18 Ağustos 2013 Bölgesel Seminer Görüntülerine https://www.facebook.com/TFFHGDAnkara adresinden...

GEÇMİŞ DUYURULAR

İş Arayanların Dikkatine
İş Arayanların Dikkatine
  Üyelerimizin Dikkatine; Bilim İlaç, şirketine; 2 veya 4 yıllık üniversite mezunu 30 yaşını...
Hakemlerin Şampiyonluk...
Hakemlerin Şampiyonluk...
  13 Haziran 2013 Perşembe günü saat: 20.00 de Buda mı Gol Değil ve Bülbülspor arasında...
GÖNÜLLÜ YARDIMCI OLAN ÜYELERİMİZ
  • Hatırlatmalar
  • Ankaradaki Parklar
  • Sahalar
  • Hakemliğin Tarihçesi
  • Ödüllerimiz

SAĞLIK RAPORU DUYURUSU

Sağlık raporu işlemleri 5 Mayıs 2014 Pazartesi günü 09.00’dan sonra Keçiören Meslek Hastalıkları Hastanesinde başlayacak olup, gruplar halinde yapılacaktır.

1. GRUP 05.05.2014 Pazartesi günü

2. GRUP 06.05.2014 Salı günü

3. GRUP 07.05.2014 Çarşamba günü

4. GRUP 08.05.2014 Perşembe günü

5. GRUP 09.05.2014 Cuma günü

6. GRUP 12.05.2014 Pazartesi günü

7. GRUP 13.05.2014 Salı günü

8. GRUP 14.05.2014 Çarşamba günü

9. GRUP 15.05.2014 Perşembe günü

10.GRUP 16.05.2014 Cuma günü

ZiYARETÇİ DEFTERİ

 

 

Akyurt Futbol Sahası

Altındağ Futbol Sahası

19 Mayıs 1 Nolu Sahası

19 Mayıs 2 Nolu Sahası

Ayaş Futbol Sahası

Bala Futbol Sahası

Beypazarı Futbol Sahası

Çamlıdere Futbol Sahası

Cebeci İnönü Sahası

Anıttepe Avni Bulduk Sahası

Çubuk Futbol Sahası

Haymana Futbol Sahası

Kalecik Futbol Sahası

Kazan Futbol Sahası

Kızılcahamam Futbol Sahası

Nallıhan Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Polatlı Futbol Sahası

Pursaklar Futbol Sahası

Şereflikoçhisar Futbol Sahası

Yenimahalle Hasan Doğan Futbol Sahası

Sincan Futbol Sahası

Batıkent Futbol Sahası

 

 

TÜRKİYE'DE FUTBOL HAKEMLİĞİ

Türkiye'de ilk futbol oynayanlar aynı zamanda ilk hakemlerde olmuşlardır. Önceleri, kendi takımının maçı olmayan futbolcular, diğer takımlar arasındaki maçlarda hakemlik yaparken, zaman ilerledikçe hakemler de mümkün mertebe eski ünlü futbolcular arasından seçilmeye başlamıştı.

 

Sürekli olarak hakemlik yapan ilk kişi; Türkiye'de futbolu ilk oynayanlardan biri olan ve aynı zamanda İstanbul Ligi'ni de kuran kişi olarak tanınan İngiliz James Lafontaine'dir. Onu kısa aralıklarla Kadıköy takımının eski sağ açığı Kinon ile Rum Elpis takının kalecisi Vasiliadis efendiler izlemişlerdir. Futbol hakemi olarak adı tespit edilen ilk Türk, 1907 yılında Kadıköy ile Moda takımları arasındaki zorlu ve iddialı lig maçını yönetmiş olan Fuad Hüsnü Kayacan'dır. Aynı zamanda "İlk Türk Futbolcusu" olmakla maruf Fuad Hüsnü Kayacan'ı çok geçmeden diğer Türk hakemleri izlemişlerdi. Bunlar da Galatasaraylı Ali Sami Yen, Altınordulu Raşit Aydınoğlu, Fenerbahçeli Nasuhi Esat Baydar, Said Selahattin Cihanoğlu ve Galip Kulaksızoğlu beylerdi.

Content 7

Sitemiz için Internet Explorer 9.0 veya üstü bir tarayıcı kullanmanız önerilir. Eğer tarayıcı sürümünüz daha eski ise lütfen tıklayın.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Ankara Şubesi Resmi İnternet Sitesi © Copyright 2010 BABAGİRAY